برترین تکنولوژی های دوربین مداربسته

  • نوشته بعدی
  • نوشته قبلی
۱-۴۱-۲۲۵×۳۰۰

برترین تکنولوژی های دوربین مداربسته

در حال حاضر با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه های مختلف علم و فناوری روی می دهد، کمپانی های تولید کننده دوربین های مدار بسته نیز همچنان در پی ارائه راهکار های جدید برای خلق وضوح بالا بر بستر سیستم های آنالوگ و رقابت با دوربین های مداربسته IP هستند. در واقع دوربین مدار بسته وسیله ای است که توسط آن می توانید نسبت به ضبط تصاویر در جهت اهداف نظارتی و شخصی اقدام نمائید. تاریخچه استفاده از اولین دوربین مدار بسته به سال ۱۹۴۲ باز می گردد که در آن زمان ارتش آلمان برای نظارت بر روند موشک های خود از دوربین مداربسته استفاده کرد.

اولین دوربین های تجاری با نام Vericon در سال ۱۹۴۹ در آمریکا به بازار عرضه شدند و نکته قابل توجه این عرضه تجاری، عدم نیاز به هر گونه مجوز دولتی برای استفاده از دوربین مداربسته بود. دوربین های مدار بسته نسبت به ویژگی ها و کاربرد هایی که دارند به دسته های گوناگونی تقسیم می شوند. در ادامه مطلب ” برترین تکنولوژی های دوربین مدار بسته ” به معرفی انواع دوربین های مدار بسته و تکنولوژی های به کار رفته در آن ها می پردازیم. اگر شما نیز از علاقمندان به این حوزه هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

شرکت هایک ویژن به تازگی از نسل جدید محصولات آنالوگ HD خود با تکنولوژی جدید رونمایی کرده است. این سیستم های نظارت تصویری شامل DVR های توربو AcuSense و دوربین های مداربسته ColorVu هستند. این سیستم دوربین مدار بسته جدید قادرند در تمامی ساعات شبانه روز تصاویری رنگی و با وضوح و روشنایی بسیار بالایی ایجاد کنند که تا بحال در سیستم های TVI قبلی دیده نمی شد. بدین ترتیب برای اولین بار در تاریخچه محصولات Turbo HD، با استفاده از تکنولوژی Deep learning از تمامی استانداردهای صنعتی در جهان نیز فراتر رفته است.

دوربین های هایک ویژن با تکنولوژی colorvu توانایی ضبط تصویر در تاریکی را با استفاده از برداشت رنگ شب ارتقاء بخشیده اند. این ویژگی باعث میشود تصویر خروجی شفاف و رنگی باشد. اساس کار این دوربین ها از ترکیب دو فناوری سخت افزاری ایجاد میشود : لنزهای پیشرفته و سنسورهای با درجه حساسیت بالا. بر خلاف لنز های معمولی، لنزهای کالر وی یو دارای دریچه ای بزرگ ببا اندازه ای تا ۱٫۰ F هستند که نور بیشتری را به لنز هدایت نموده و در نتیجه شفافیت تصویر به طرز قابل توجهی افزایش می یابد.

تکنولوژی colorvu در دوربین های Hikvision

لنز این دوربین همچنین دارای شیشه نوری با قابلیت بازتاب باند وسیع (BBAR) و انتشار بسیار کم (ED) بوده که جرقه نور را کاهش داده و به طور موثر وضوح تصویر و ترکیب رنگ را افزایش میدهد. تکنولوژی colorvu باعث میشود مشخصاتی از سوژه که به واسطه جرقه نور از بین میروند حفظ شود.

/ دسته‌بندی نشده

دیدگاه

دیدگاهی وارد نشده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد فیلدهای اجباری با علامت مشخص شده اند *

  • نوشته بعدی
  • نوشته قبلی
کمک نیاز دارید چت واتساپ سایت